MNOHO NOVINEK Z MÉ AUTORSKÉ DÍLNY
Líbí se Vám? Pak nakoukněte i na jiné kliknutím na obrázek.
Na zakázku vyrobím podle Vašich přání i jiné tvary, stavebnice, provlíkačky apod.


......

Malujeme ve Wordu

8. listopadu 2009 v 11:13 | šj |  POČÍTAČOVÉ hrátky
Microsoft Word je textový editor - tedy pro psaní různých dokumentů, ale děti, které ještě neumí moc číst a psát, dokáží malovat.

Ukážeme si nějaké obrázky a povíme, jak na to. Koukněte, třeba tenhle bagr.

Je poskládán jako stavebnice z jednotlivých tvarů.


1. Potřebujeme panel nástrojů pro KRESLENÍ. Pokud se nám dole nezobrazuje, je třeba přes ZOBRAZIT - PANELY NÁSTROJŮ - vybrat PRO KRESLENÍ. V novější verzi programu je vše úplně jinak. Najdete na kartě DOMŮ.

2. Pak, abychom nekomplikovali, začneme od modrého tvaru bagru - jsou u sebe čtverec a obdélník na výšku. Kliknutím na panelu nástrojů KRESLENÍ - vybereme příslušný tvar a tahem levého tlačítka myši namalujeme čtverec a pak obdélník. Označený obdélník pomocí nástroje VÝPLŇ vybarvíme barvou.

3. Pak namalujeme okénko - je bílé, takže není třeba vybarvovat. Na panelu KRESLENÍ najdeme tvar pro okénko, pak velké kolo, menší přední kolo. Obě vybarvíme nějakou barvou. Pak teprve namalujeme malé prostřední kolo a malinké na světlo. Vybarvíme.

4. Vybereme obdélník a nakrelíme uzoučký podlouhlý tvar. Pak hledáme tvar, který by odpovídal radlici - je to trojúhelník. Vybarvíme.


Všechny tvary kliknutím můžeme označit a šipkami či myší přesouvat. Pokud nezačnete podle návodu, tedy např. namalujete nejdříve okénko, další tvar vám ho překryje. Takže je třeba kliknout pravým tlačítkem myši a vybrat pořadí.


Hezkou zábavu!
 


Anketa

BAVÍ TĚ POČÍTAČOVÝ KROUŽEK?

Baví všechno 36.5% (23)
Baví, ale jen hry 28.6% (18)
Nebaví 34.9% (22)

Komentáře

1 chytrasova | E-mail | Web | 20. května 2010 v 16:02 | Reagovat

malování ve Wordu mě strašně baví. :-) :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama