MNOHO NOVINEK Z MÉ AUTORSKÉ DÍLNY
Líbí se Vám? Pak nakoukněte i na jiné kliknutím na obrázek.
Na zakázku vyrobím podle Vašich přání i jiné tvary, stavebnice, provlíkačky apod.


......

Pozdravy z prázdnin - Eva

28. července 2011 v 11:15 | šj |  AKTUÁLNĚ
Páťáci nás sice už opustili, ale prázdniny mají jako všichni. A že na nás nezapomínají, dokazuje pozdrav od Evy F., která absolvovala příměstský tábor v Újezdě nade Mží pod názvem VE ZNAMENÍ KONĚ. Na táboře si jí moc líbilo. A protože tam zavítal i Plzeňský deník, můžete si o tom přečíst na jeho stránkách, a to v článku ...

Koně i koktejly

Všechny aktivity se odehrávají přímo v Plzni nebo jejím blízkém okolí, a tak děti mohou trávit noc doma. Zároveň se naučí i něco nového. "Například cílem našeho tábora je seznámit děti se zvířaty, naučit je péči o ně a pomoci jim překonat strach," řekla Deníku vedoucí tábora Ve znamení koně Jana Bouzková. Její tábor nabízí celodenní kontakt s různými zvířaty, nechybí ani jízda na koních.
Tábor pořádaný Odbornou školou obchodu a služeb zase děti seznámí se stolovacími návyky, vařením nebo namícháním koktejlů. "Letní tábory pořádáme se stejným zaměřením, jako má škola. Samozřejmě se tím snažíme veřejnosti ukázat, co se tu studenti učí, takže si zde táborníci osvojí základy společenské výchovy u stolu a v restauraci, stolničení a samozřejmě nějaké recepty. Zatím největší úspěch měly palačinky," uvedla vedoucí tábora Jana Linhartová.
Samozřejmostí každého tábora jsou hry, výlety a další zábavné akce mimo budovu, kde se tábory pořádají a kde se děti celý den zabaví.
I samotné děti jsou na táborech spokojeni. "Jsem tady už druhý turnus, moc se mi tu líbí, hlavně ráno, když přijedeme a jdeme se postarat o zvířata. Krom toho, že jim dáme nažrat a vodu, je pak vyvádíme na pastvu a čistíme jim stáje. A když máme hotovo, můžeme si s nimi i hrát," řekla jedenáctiletá účastnice tábora Ve znamení koně Eva Fastová. Desetiletá tábornice Klára Fajfrová ji doplňuje: "Já jsem vždycky chtěla mít farmičku nebo se na ni alespoň podívat, takže se mi tu moc líbí. Nejvíc oceňuji, že se tu dostanu do kontaktu s koňmi." Podobně na tom je i další z dětí - desetiletý Ondřej Klicman: "Nejvíc se mi tu líbí koně a povídání o nich a samozřejmě také další zvířátka. Sám mám doma králíka, takže mě péče o zvířata baví. Nejvíc ze všeho asi ranní kydání hnoje ze stájí."

Vaření má úspěch

Obdobný úspěch u dětí má tábor s možností vaření a míchání koktejlů. "Já se sem přihlásila, protože sem chodil bratr a vždycky říkal, že je tu legrace. Moc se mi tu líbí a nejvíc se těším na míchání koktejlů a grilování," uvedla desetiletá Anna Tranová. Podobně tábor hodnotila i Tereza Tomanová. "Zatím nejvíc se mi líbilo vaření protože sama moc ráda vařím. Zatím jsme dělali špízy s americkými bramborami," tvrdí. Osmiletá Aneta Krupičková ještě obě dívky doplnila: "Já se také moc těším na výlety, jako například do pivovarského muzea."
Nadšené byly i děti na příměstském táboře zologické zahrady S kamarády za ZOO. "Nejraději tu mám hry, které hrajeme. Jsem tu už druhý rok a stále jsem v kontaktu s kamarády, které jsem si udělala loni, takže doufám, že s těmi letošními to bude stejné," zdůvodnila devítiletá Markéta Pasternaková svou účast na táboře. Podobně tábor hodnotila i devítiletá Eliška Beránková: "Moc se mi líbí hry, které každý den hrajeme. Je skvělé, že i když třeba prší, vedoucí vždycky vymyslí něco, abychom se nenudili." Naproti tomu desetiletý Vaše Mašek svou účast odůvodnil skoro věděcky. "Včera se mi moc líbilo povídání o přírodě a moc se těším na zítřek, kdy budeme probírat Antarktidu. Jsem rád, že se tu také dozvím spoustu nových věcí o zvířatech," uzavřel.
Zájemci o příměstký tábor zatím nemusí zoufat, že už nemají kam své dítě poslat. Možností, různě zaměřených programů a volných míst je k mání stále ještě dost.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama