MNOHO NOVINEK Z MÉ AUTORSKÉ DÍLNY
Líbí se Vám? Pak nakoukněte i na jiné kliknutím na obrázek.
Na zakázku vyrobím podle Vašich přání i jiné tvary, stavebnice, provlíkačky apod.


......

Vyrábíme diplom - OFFICE 2007

5. července 2012 v 9:58 | šj |  POČÍTAČOVÉ hrátky
Jak vyrobit diplom? Myslím, že to zvládnou i děti. Lze použít jakýkoli textový editor např. Microsoft Word nebo i Powerpoint. Já raději používám Powerpoint - a to z grafických důvodů. V novějším verzích si lehce upravíte text do zajímavých podob - mohou vypadat plasticky, mít stín či záři apod.
Spousty ukázek diplomů či pochvalných listů najdete v menu OBRÁZKY - podsložka DIPLOMY, VZORY

Co byste něměli zapomenout a co je třeba ...

a/ nejdříve budete potřebovat vědět za koho - tedy organizaci či klub apod. diplom vyrábíte
b/ za jaký výkon
c/ připravujete-li jej bianko, tzn. bez konkrétních jmen, pak je třeba nechat volné místo
d/ pochopitelné je i nechat připravené místo na vepsání pořadí umístění daného soutěžícího
e/ nezapomenout na datum a podpis
f/ graficky upravit - doplnit obrázkem, logem či jiným grafickým objektem - já někdy raději používám obrázky ve stylu omalovánek. Na internetu jich najdete spousty, zejména na zahraničních stránkách. Případně si najít vhodné ozdobné rohy, lemování apod. V programu Powerpoint je lze různě přebarvovat, odebírat barvy apod.

Tak např. vyrobme si DIPLOM pro jednotlivce za soutěž v běhu, kde pořadatelem bude nějaká ZŠ.

POSTUP příkladu
a/ rozvrhneme si stránku - rozhodneme, zda bude na výšku či na šířku - v Powerpointu je potřeba si nástroj VZHLED STRÁNKY nejdříve nastavit na panel rychlého přístupu
b/ do záhlaví napíšeme název pořádající organizace - karta VLOŽIT - OBJEKT - vybereme TEXTOVÉ POLE - je výhodné použít formu textového pole, protože s ním pak můžeme libovolně pohybovat po ploše a dále graficky pracovat s písmem

VARIANTA A pomocí karty VLOŽENÍ - TVARY


VARIANTA B - KARTA VLOŽENÍc/ tažením myši si předkreslíme tvar záhlaví a vepíšeme název pořádající organizace

d/ další grafické úpravy provádíme přes kartu FORMÁT, tzn.že dvojkliknutím na daný objekt se nám zobrazí KARTA FORMÁT a pod ní vidíme mnoho možností, jak text upravit.


e/ pak postupujeme podobně a připravujeme si jednotlivé plochy viz výše, tzn. pomocí textových polí si připravíme prostor nebo přímo text - DIPLOM, čáru pro jméno, umístění, dále pak text pro druh sportu, datum, podpis apod.

f/ nalezením vhodného grafického objektu - tedy obrázku např. běžce, který pochopitelně můžeme také pomocí nástrojů Powerpointu upravovat

g/ jakmile vložíme obrázek a označíme jej myší a na KARTĚ FORMÁT - můžeme vidět možnosti úprav, pochopitelně obrázek můžeme také olemovat, zmenšit, oříznout apod.


Pak příklad takového diplomu může vypadat takto ...


g/ pokud potřebujeme podbarvit plochu - pak pomocí karty VLOŽIT - OBJEKT - vybereme obdélník a nakreslíme si jej přes celou stránku. Kliknutím na tatkto vytvořený objekt vybereme z pravé nabídky myši PŘENÉST DO POZADÍ.
Tam je potom potřeba dát pozor na vložený obrázek, který pak už nemusí být vhodný pro takto upravovaný diplom.

Pomoci nám může nástroj NASTAVIT PRŮHLEDNOU BARVU - znamená to, že dvojklikem na obrázek se nám objeví nabídka nástrojů upravujících obrázek - rozbalí se NÁSTROJE OBRÁZKU - FORMÁT. Tím lze někdy odsát barvu pozadí, které pak je průhledné. Pozor však - nejde u každého typu obrázku.
Proto je někdy jednodušší si koupit papír, který je barevný, duhový apod.

 


Aktuální články

Reklama